Безконтрольність розбещує владу, яка знищує державу (частина друга)

 

         Виступаючи на сесії районної ради в 2015 році депутат Є.Рій відкрито критикував тодішнього голову райдержадміністрації п.Фреяка. Це стосувалось  протиправного втручання в хід виборів, тиск на працівників освіти, Під час Революції Гідності він лише «підраховував відсотки» працюючи в банку, тоді як вчителі стояли на Майдані, відстоюючи наші права і свободи.

Здається, з тих слів депутата по цей день жодних висновків п.Фреяк не зробив, бо продовжує діяти такими ж протизаконними методами, як бульдозер, системно і довготривало порушує вимоги Закону, свої повноваження, розсаджує кумівство і кругову поруку. Не відстоює як керівник інтереси громади, що веде до повного занепаду району, тому має відповідати за Законом.

          Нещодавно, за рішенням суду, на звернення громадської організації, районною поліцією відкрито кримінальне провадження відносно голови райради В.Фреяка за статтею 364 Кримінального Кодексу України за зловживання владою і службовим становищем. Чи вдасться чиновнику уникнути відповідальності?  Чи місцеві «пінкертони» стоятимуть на сторожі державних інтересів, не побояться тиску влади і доведуть справу до логічного кінця ми побачимо вже незабаром. До цього часу всі намагання хоч якось вплинути на зарвавшогося посадовця, через правоохоронні органи, не досягали успіху із-за тиску на них.

        Разом з громадськими активістами і небайдужими депутатами будемо сприяти правоохоронцям в неупередженому і об’єктивному, повному розслідуванні. Адже керівник протягом року неодноразово безкарно порушував Закон, програв ряд судів, але й далі веде себе неадекватно, не зважає на це і вдає ніби нічого не сталося! Згідно ч.5 ст.65 Закону «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді.

 

 

           Безкарність і вседозволеність чиновників – це головна проблема на сьогодні. Маємо корупцію, кумівство, кругову поруку, популізм і безвідповідальність зверху донизу, які, здається, вже неможливо побороти. Але не потрібно розчаровуватися, бо при бажанні, змінимо свою життєву позицію від «моя хата скраю» до «закон один для всіх», підтримуючи тих громадських активістів, які сьогодні борються з корумпованими чиновниками.

          Використовуючи Конституцію і Закони України, ми безумовно змінимо аморальну неадекватну владу і змусимо чиновників працювати чесно, виконувати вимоги Присяги і службові обов’язки належним чином! Служити громаді, а не лише власним інтересам, відповідати перед Законом. Пора нам прислухатися до заповіту Івана Франка «Не мовчи» та слів відомого співака Кузьми Скрябіна: «не мовчи, кажи хамові, що він хам і тоді щось зміниться. Наша толерантність до зла зашкалює, бо продаємось за мішок гречки, голосуємо за депутатів, які нічого не роблять і хочемо змін на краще».

 

Маємо бути сильними, тільки разом ми зможемо змінити нашу країну, ніхто за нас це не зробить, принаймні сьогоднішні деградовані некомпетентні чиновники просто нездатні, а люди впливу на них не мають. Так дальше жити не можна, бо як казав Ольжич: «Держава не твориться в будучині, держава твориться нині».

 

          Влада, яку ми обираємо, має бути відповідальна, робити те, що потрібно громаді, на перспективу, ставити конкретні цілі і їх досягати. Влада не повинна жити за принципом правового нігілізму, подобатись через дешевий піар і популізм, бо це трагедія для людей, занепад і некерованість, чого допустити не можна.

 

           Депутати і рада представляє інтереси громади району, а не власні інтереси чи інтереси певної купки людей, які часто йдуть в розріз з інтересами громади. Маємо зробити «невільною» владну когорту і почати контролювати її, протидіяти руйнації владою життя українців, цивілізувати розбудову держави навколо справедливості, створення умов для роботи і проживання, збереження народу від вимирання, утвердження поваги до Закону, конституційних прав і свобод громадян використовуючи світовий і власний досвід, творчий потенціал наших людей.

 

          Головне завдання – реформи, розбудова громадянського суспільства через зміну способу мислення, з пасивного, приреченого – до активного, позитивного і наступального, бо без цього не збудуємо державу!

 

             Відомо, що коли владу контролює громадськість – це демократія, а коли влада контролює громадськість – це диктатура, імітація демократії, це злочин проти суспільства! Районна влада в порушення вимог закону намагається будь-що контролювати громадськість і як каток тиснути на неї, бо непрозора і невідкрита, вона як вогню боїться правди, а чиновники-дармоїди не хочуть працювати, розвивати економіку, культуру, освіту, медицину, дбати про соціальну справедливість і законність, фактично своєю бездіяльністю вони знищують район і державу. Якщо ми терпимо таке, то, як казав відомий дисидент і психолог Семен Глузман, «ми навіть не лохи, ми раби», а раби ніколи не збудують вільну і демократичну державу. Тому маємо активно контролювати владу і вимагати від імені громади належного виконання її функцій, а чиновників, винних у порушені закону, притягувати до відповідальності.

 

Володимир Простий, голова районної громадської організації «Бучацьке земляцтво»

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.