“Африканська чума” – чи потрібно бучачанам її боятися ?

         Головною новиною цього тижня, яку обговорював увесь Бучацький район, була “Африканська чума”, точніше її спалах у с. Бариш.

Навіть кілька тернопільських видань писали про це. За словами в. о. начальника Бучацького відділення Теребовлянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області, в одному господарстві здохло дві тварини. З цієї причини в Бариші введено карантин – це трьохкілометрова зона.

 

“Штам цього захворювання є безпечним для людини, на інших тварин не поширюється, але вивозити м’ясо звідти не можна. Проте мешканцям села дозволили великих свиней зарізати і закрити тушонки.”

 

 

Окрім карантинної зони, є ще також десятикілометрова, так звана, спостережна зона. Це і Звенигород, і Підзамочок, і Бучач, і Рукомиш, і Переволока і ще кілька сіл. Що це означає? Упродовж якогось часу ветлікарі будуть здійснювати нагляд за тваринами.

 

Навколо с. Бариш усі шляхи та під’їзди перекопали, а це 27 польових доріг, залишили лише одну, де й встановили пост ветконтролю, який обладнаний дизбар’єром. Кожен автомобіль, який виїжджає з села підлягає поліцейському огляду (правоохоронці обдивляються всі авта, щоб хтось ненароком не вивіз м’яса) та спеціальній обробці (колеса оприскують 1,5% розчином біодезу).  Що ж стосується автомобілів, які прямують до села, то, проїжджаючи через дизбар’єр, який посипаний тирсою та политий спеціальною рідиною, колеса одразу ж дезинфікуються.

 

 

Загальна тривалість карантину – 40 діб. Ми звернулись із запитаннями щодо спростування чи підтвердження інформації про наявність захворювання безпосередньо до чергових, які стоять на ветконтролі. Відомості про те, що це справді “Африканська чума” підтвердилися.

 

“Першоджерело виникнення було ліквідовано, двір господарів свиней було продезинфіковано вже тричі, а тварин захоронено на скотомогильнику. Станом на сьогодні, лише дві свині постраждали від цього захворювання. Здійснюючи огляд, на прилеглих до місця надзвичайної події вулицях, хворих тварин виявлено не було. Це дає надію на те, що цими двома випадками все й завершиться. До речі, за останні три роки, це вже 201 випадок на всю Україну,” – розповів лікар Головецький В. Я. 

 

Щоб тварини не заразилися цим вірусом, найперше, потрібно дотримуватися елементарних правил гігієни – змінювати взуття, одяг, мити руки (до того як погодували свиней і після). До того ж, варто пам’ятати, що зараження можливе і від диких тварин, кабанів, наприклад.

 

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що місцевий відділ ринку, де раніше продавали м’ясо, також зачинено на карантин.

 

P. S. Панікувати не потрібно, адже вірус вчасно виявили та локалізували. Якщо Ви тримаєте вдома здорових поросят, не потрібно їх позбуватися, нехай ростуть. Пам’ятайте, що людина убезпечена від цього вірусу, убезпечте також і своїх свинок – дотримуйтесь правил гігієни та не впадайте в паніку. 

 

Леся Ю.

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.