А з бджолами, осами і шершнями – будьте обережні!

Серпень – один із тих місяців, коли ми частіше стикаємося з різноманітними “дж-дз” комахами. Маю на увазі бджіл, джмелів, шершнів та ос. Інколи такі зустрічі відбуваються майже безболісно, але трапляються випадки, коли люди зазнають серйозних травм і трапляються навіть летальні випадки.

 

Випадки “зустрічі” з шершнями у Бучацькому районі

 

Так, на Бучаччині за кілька днів останнього літнього місяця, рятувальникам довелося втручатися у “сутички” між шершнями та людьми. Ще 2 серпня у селі Переволока мешканці приватного житлового будинку виявили у себе на горищі гніздо шершнів. На місце прибули рятувальники, які й звільнили оселю від цих небезпечних комах, вивізши їх у природний осередок. Окрім цього у неділю 5 серпня, рятувальники двічі вивозили шершнів із приватних житлових будинків у селі Берем’яни та селі Старі Петликівці Бучацького району.

 

 

 

 

Що робити?

 

Найперше, не панікувати. Це дуже добре, що люди здогадалися викликати рятувальників, адже самотужки видаляти гнізда шершнів – небезпечно. Річ у тому, що коли їхній оселі загрожує небезпека, вони починають атакувати цілою зграєю, а не поодинці. І тоді людина, яка взяла за цю справу без захисного одягу, страждає найбільше. Ви можете навіть не знати, що у Вас є алергія на жала комах і… Це ж стосується і ос, але будьте обережні, адже вони найчастіше прилітають до води і Ви можете зіткнутися з ними біля джерел, і навіть у кав’ярнях, попиваючи напої просто неба.

 

 

 

 

 

Із бджолами ситуація трохи інша, адже, зазвичай, ми добровільно привозимо їх на подвір’я чи в садки заради меду. Але не варто бути аж надто безпечними, адже бджола дуже чутлива комаха, яка реагує на різкі запахи(поту, парфумів, алкоголю, тютюнового диму) та рухи. Відчуття справді дуже лячні, коли над вухом бринить бджола, але намагайтеся рухатися якнайповільніше. Якщо вже так сталося, що Ви стали жертвою цієї медоносної комахи, уважно обстежте місце укусу. Жало потрібно видалити, почервоніння на шкірі не чухати, стежити за самопочуттям та за необхідності звернутися до лікаря. До речі, бджолині укуси є смертельними для домашніх улюбленців, тому намагайтеся убезпечити своїх собак та котів від контакту з цими комахами.

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.