Якщо надворі ожеледиця

Зима підходить до завершення, погода кожного ранку дивує новими сюрпризами: то 20-градусний мороз, то снігу – ні пройти, ні проїхати, а то й дощ. Останній, зокрема, утворює льодовий панцир, від якого просто ніде сховатися.

Саме після таких холодних дощів, коли землю вкриває ожеледиця, варто бути дуже обережними та уважними. Падінь у такі дні важко уникнути, а дорожньо-транспортні пригоди є радше правилом, аніж винятком.

Усім потрібно кудись йти: дітям до школи, дорослим на роботу. У такому випадки, варто зважити всі “за” і “проти”, можливо, краще поберегти здоров’я, відпочити і навіть не виходити з дому. Не факт, що працівники комунальних служб уже виконали свої прямі посадові обов’язки. Маємо на увазі посипані дороги та тротуари, якими б можна було дістатися до пункту призначення. Але, якщо справи не чекають і Ви налаштовані серйозно, тоді набирайтеся сміливості та вирушайте у подорож.

Перед тим, як вийти на вулицю, перевірте одяг і взуття. Кожна річ гардеробу повинна бути підібрана відповідно до погодніх умов. Думку про те, що унти, які чудово витримують мороз та сніг не підведуть і на льоду, потрібно викидати із голови. Натомість, краще підшукати взуття із спеціально пристосованою підошвою. По-друге, старенька шерстяна шкарпетка (натягнута на взуття) хоча б трохи, але все ж таки вбереже вас від надмірного ковзання. Доречними будуть також спеціальні “шипи” чи “кігті”, які причіпають на підошву. Люди старшого віку не повинні цуратися паличок, адже саме надійна опора допоможе втриматись на ожеледі.

На слизькій поверхні легко впасти, а такі падіння небезпечні через наслідки, починаючи від забиттів та вивихів, закінчуючи переломами. Трапляється й таке, що травма не настільки важка, як дуже болюча і тоді навіть піднятися важко. Не потрібно боятися допомагати та просити допомоги у тих людей, які йдуть поруч, можливо через кілька хвилин вони також потребуватимуть підтримки. Якщо Ви, ненароком впадете і травмуєтеся, не відсиджуйтеся вдома, мовляв, пройде, перетерплю, зверніться до спеціаліста, який зможе визначити характер травми та призначить лікування.

І найголовніше – не кваптеся. Йдіть повільно та впевнено, трохи зігнувши ноги в колінах.

Бережіться і не падайте!

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.