Виявляється, співати не лише приємно, а й корисно

А як часто Ви співаєте? Мова не йде про величезні виступи зі сцени (хоча вони також потрібні), а навіть про звичайне мугикання улюбленого мотиву, коли кудись йдете, або щось робите.

 

Виявляється, спів може навіть знімати біль, продовжувати життя і, безперечно, покращувати самопочуття. Завдяки тому, що під час цього одного із найдавніших мистецтв, відбувається насичення крові киснем, заспокоюється дихання, розвиваються легені. Як не дивно, але під час співу у крові підвищується рівень імуноглобуліну-А, кортизолу та навіть виробляються всім відомі “гормони щастя” – ендорфіни. І замість того, щоб з’їсти шматок шоколаду, варто лиш трохи поспівати.

 

У людей, які займаються співом професійно внормовується дихання, покращуюються слух, відчуття ритму, пам’ять, здатність до імпровізації.

 

 

Спів викоритовують також з лікувальною метою – у психотерапії. У маленьких діток він стимулює розвиток мовної діяльності, покращує дикцію.  А ще, це музичне заняття допомагає виправляти такий дефект мови, як заїкання. І на вищеперерахованому, користь не закінчується – співайте, якщо хочете позбутися від стресу та безсоння. За словами Л. Гончаренко, викладача вокалу, ченці у Тибеті для лікування нервових захворювань використовують вокальні вправи.

 

 

 

 

Що ж до колективного, хорового співу, то він впливає на усіх учасників і розвивально, і соціально, й емоційно. Недарма ж кажуть, що спільна справа об’єднує, а товариство, яке перебуває “на одній хвилі”, завжди знайде спільну мову. Тож, співайте для свого здоров’я, здоров’я своїх дітей і просто так.

 

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.