Сезон кліщів розпочато!

Більше тижня триває справжня тепла весна, а маленькі небезпечні шкідники вже прокинулися від зимового сну. Вони здатні переносити різноманітні інфекційні захворювання, серед яких енцефаліт, бореліоз.

 

Що ж робити, щоб не “впіймати” цю кровопивну комаху та як від неї позбутися? Найперше, про що варто пам’ятати, прямуючи до лісу чи на галявини, це те, що кліщі добре вичікують свою жертву. Тому вдягатися потрібно у закритий одяг. Руки і ноги повинні бути захищені. Не забувайте про панамки, кашкети та бандани – вони вбережуть і від комах і від надмірного сонечка. Пам’ятайте, що кліщі полюбляють ті ділянки тіла, де шкіра ніжна та тоненька: за вухами, на шиї, внутрішні поверхні ліктьових та колінних суглобів, внутрішня сторона гомілки і стегна, пах, живіт.

 

 

Прийшовши додому, переодягніться та оглянь себе з голови до ніг. Зазвичай людина навіть не відчуває, коли її кусає кліщ. І ці кілька годин є для кліщів найкращим часом. За допомогою маленьких лапок та хоботка комаха впивається в шкіру та починає пити кров, поширюючи інфекцію. Тому, якщо Ви виявили кліща потрібно його витягнути самостійно, або звернутися до лікаря. Сподіватися на те, що він нап’ється і сам відпаде – не найкраща ідея, адже якщо відпаде черевце, то інфіковані лапки все ще залишаються в тілі.

 

 

Місце укусу буде одразу помітно: червона пляма з комахою посередині. Після вилучення кліша, місце укусу потрібно продезинфікувати і про всяк випадок звернутися до лікаря.

 

 

На картинці бачимо як потрібно позбуватися від цієї небезпечної комахи та як цього робити не варто.

 

 

 

Це ж стосується і домашніх улюбленців. Коти та собаки з легкістю можуть принести такий маленький подаруночок. До речі, їжаки, яких так люблять торкатися діти, є одними з основних транспортних засобів кліщів. Тому будьте уважні та обережні.

 

 

 

 

Леся Б.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.