Подбайте про власне здоров’я! Припиність спалювати сухе листя, траву та бур’яни!

       Осінь, як відомо, пора туманів. Але не цих приємних, у яких хочеться сховатися від цілого світа, а задушливих, шкідливих та отруйних димових туманів. Думаю, що не лише у нашому місті існує така проблема. Але чомусь всі мовчать, ніхто нічого не робить, ба, навіть більше, у періоди активного осіннього прибирання та копання городів, ситуація стає катастрофічною.

 

 

Хто би що не говорив, але тут все чітко видно. Стовпи диму спочатку піднімаються вгору, а потім розпорошуються поміж людських будівель. Можливо, не всі знають чи навіть не підозрюють, але під час горіння сухих рослинних залишків, вивільняються кілограми мікрочастинок диму. І все би нічого, але

до його складу входять і чадний газ, і пил, і окиси азоту, і важкі метали, і навіть канцерогенні речовини.

Останні можуть викликати у людини рак. Підпалюючи купку листа, ми навіть не підозрюємо, що загрожуємо не лише своєму здоров’ю, а й здоров’ю інших людей.

 

Такі отруйні речовини, як діоксини, які вивільняються під час спалювання листя, у воді не розчиняються, а в людськом організмі накопичуюються, плюс забруднюється навколишнє середивище. Вони, до речі, вивільняються внаслідок промислових процесів, пише УНІАН. Сюди зараховуємо і

 “плавлення, вибілювання целюлози з використанням хлору, і виробництво деяких гербіцидів і пестицидів. Основними винуватцями викидів діоксину в навколишнє середовище часто є сміттєспалювальні установки (для твердих і лікарняних відходів) через неповне спалювання відходів”.

 

Спалюючи бадилля від рослин чи бур’яни, згадайте, а скільки разів Ви використовували пестициди. Тому що під час горіння вони теж вивільняється. І от що виходить: спочатку разом з овочами ми споживаємо їх у їжу, а потім разом із повітрям ще й вдихаємо. Просто неперевершена картина. А про те, що разом із листям, травою та бур’яном часто спалюють ще й поліетилен чи пластик, говорити навіть зайве, бо це окрема і дуже обширна тема.

 

      “Ну то й що, – скажете Ви, – aдже ми і так постійно дихаємо забрудненим повітрям. Навіть лише через автомобілі…” Але ж навіщо pабруднювати його ще більше. Давайте дививтися на речі реально – всіх автомобілів ми не зупинимо, бо тоді нічого не працюватиме. Зрозуміло, що на це важко повпливати, але ми можемо зробити те, що в наших силах. Кожен може.

 

 

Леся Ю.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.