Обережно! Борщівник!

       Сезон пікніків та відпочинків на природі розпочався вже давно, але, можливо, із борщівником Ви зіткнетеся вперше.

 

 

Борщівник – висока рослина з товстими стеблами і дуже великими листками з ворсинками, якими навіть можна прикритися від дощу. Але не варто цього робити, бо така, на перший погляд, невинна “покрівля” може стати причиною опіків, задухи та навіть підвищення температури. А все через те, що ці рослини містять ефірні масла. Контакт із борщівником підвищує чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання.

 

Де найчастіше можна побачити борщівник?

Росте цей небезпечний гігант обабіч доріг, лісів, галявин, на берегах річок, а віднедавна його вже навіть можна побачити на полях та дачних ділянках.

 

Що робити, щоб не постраждати від опіків?

Найперше, старатися не контактувати з рослиною. Друге, якщо вже так сталося, що сік із рослини потрапив на шкіру, не потрібно його розтирати по тілу, бо збільшується площа опіку. Тому з місця ураження варто серветкою чи папером витерти рідину та промити  великою кількістю води, навіть з милом. Третє – обробити шкіру пантенолом або іншим засобом від опіків. Якщо вже з’явилися пухирі – не гайте часу, а біжіть до лікаря.

 

Вирушаючи на прогулянку до лісу, пам’ятайте, що найкраще від укусів комах та опіків небезпечних рослин допомагають: одяг з довгими рукавами, штани, закрите взуття, головний убір та обережність.

 

 

Леся Б.

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.