Із чого розпочати піст?

      Від учора, тобто від 27 лютого, християни  почали готуватись до Христового Воскресіння. У цей час, від кінця лютого та до середини квітня, потрібно дотримуватися посту. Але справа не лише в певних обмеженнях у вживанні їжі, важливо також очищуватися духовно (роздумувати над своїм життям та жертвою Ісуса Христа, більше молитися, не забувайте, що тепер перед та після молитви потрібно бити поклони).

Отож, розпочнемо із посту фізичного, тобто із того, шо можна, а чого не можна їсти упродовж 48 днів. На офіційному сайті ТСН подана цікава інфографіка меню Великого посту на цей рік.

       Як бачимо, увесь період поділений на семиденниці, яких є сім, лише остання має назву “Страсна”. Таке графічне зображення є дуже зручним, адже на кожен день вже розписано що саме можна вживати їсти. Вже не потрібно шукати відмовок, мовляв, я не знаю, що можна, а що – ні, тому й не дотримуюсь посту.

       Варто доповнити, що упродовж 48 днів, в організмі, який справді обмежений у вживанні усіх звичних продуктів, не вистачатиме деяких корисних речовин, зокрема білка. Це є наслідком того, що у раціоні зменшилася кількість м’яса. Поповнювати білкову нестачу потрібно з насіння, горіхів, каш, злаків і хліба з борошна грубого помелу. Можна також вживати гриби, але у помірній кількості. Обов’язково потрібно їсти овочі та фрукти, адже організм і до того ослаблений після зими, а тут ще й піст. Також важливим є сам режим харчування – вживати їжу потрібно невеличкими порціями і часто.

       Якщо під час посту Вам бракуватиме солодощів, замінити їх можна медом та сухофруктами, які містять більше корисних речовин, ніж звичайні тістечка та булочки.

       Після того, коли ми вже визначилися із постом фізичним, потрібно продумати й про піст духовний, адже перше без другого нічого не вартує. Саме у цей час варто утриматися від пишних гулянь, розваг, танців та надмірних веселощів. Це не означає, що потрібно ходити сумними чи понурими, навпаки, потрібно старатися завжди бути врівноваженими та спокійними, адже на все свій час і саме зараз час для роздумів та смирення. Найкращим путівником для переосмислення та роздумування є Біблія. Вона розповідає про Бога, про те, Ким Він був для багатьох людей і Ким Він може бути для нас сьогодні – твердою основою і стрижнем нашого життя. Важливою залишається молитва. Ми маємо свідомо сповільнити кожну розмову із Богом, щоб відбувалася внутрішня робота. Незалежно від часу найголовніше, що потрібно зробити, – це правильно молитися. Під час посту також потрібно сповідатися, відкидати усі негативні думки, пробачати, бути добрими, милосердними, залишатися собою, готувати серце та розум до світлого приходу Христа.

      Для багатьох людей піст – це шанс почати жити по-новому, адже ми завжди відкладаємо все на потім та чекаємо слушного часу. Можливо піст, це найкращий та найбільш вдалий період для такого починання.  Адже старт – це завжди найважче.

Будьмо щирими, справжніми та врівноваженими і пам’ятаймо, що на все свій час, і можливо зараз, це саме те, що нам потрібно.

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.