Чому після свят важко повернутися до звичного режиму харчування?

Ось і завершились ці пишні застілля та ні-в-чому-не-відмовляння періоду Різдвяних свят. Усе повільно повертається до звичної норми. Але чому рука знову тягнеться за добавкою?

Уявіть, що ваш шлунок – це повітряна кулька, яку постійно надувають та спускають. Після кількаразового використання, матеріал, з якого виготовлена іграшка, набуває не надто привабливого вигляду і повернути його до попереднього стану без наслідків практично неможливо.

Так само і наш шлунок, будь-яке переїдання “розтягує” та збільшує його в об’ємі. Це, у свою чергу, перешкоджає нормальному функціонуванню печінки, селезінки, діафрагми. Погодьтеся, що після ситного обіду інколи важко не те що встати за столу, а й дихати. Це перший наслідок переїдання, адже шлунок вже збільшився.

Саме під час свят проблема із “ситними обідами” набуває нового звучання, тому що в гості здебільшого йдуть уже після другого прийому їжі. Дехто навіть навмисно морить себе голодом, щоб вже ввечері сісти за стіл із більшим апетитом.

Після такого нерегулярного та раптового поглинання їжі, шлунок перебуває у збільшеному стані, відповідно, потребує більшої кількості “палива”. Саме тому, після свят важко повернутися до звичного режиму харчування. Оптимальним варіантом для вирішення цієї проблеми є зменшення порції їжі та збільшення кількості разів її прийому.

Варто пам’ятати, що об’єм шлунку дорослої людини дорівнює приблизно 300-400 мл. Звичайно ж, що таку кількість їжі важко назвати нормою для всіх, але й про міру не потрібно забувати. Як зазначають фахівці, для того, щоб визначити кількість одного прийому їжі, потрібно звернути увагу на місткість Вашої долоні. Мова йде про форму, коли Ви стискаєте пальці, утворюючи жолобок. Саме такого розміру Ваш шлунок, а отже й об’єм сухої їжі не повинен перевищувати вмісту долоні з гіркою, це близько 200-250 гр.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.