Будьте обережні, вирушаючи відпочивати на природу! Кліщі наближаються!

Сезон “відпочивання на природі” розпочався ще задовго до офійного початку літа. І всі втомлені містяни, разом із маленькими дітьми та домашніми улюбленцями ринули до лісу. А що ж може бути кращим за справжній відпочинок на насичено-зелених лісових галявинах, де кожна травинка дихає свіжістю, де крони дерев створюють надійну та затишну покривлю від пекучого сонця та несподіваного дощу. А як на природі смачно їсться те, чого б ніколи не їли вдома… Ще багато можна говорити про позитиви від відпочинку на свіжому повітрі, але навіть найзатятішим мандрівникам добре відомо про всі небезпеки літнього пікніку.

 

 

Кліщі – найактивніші та одні з найнебезпечніших павукоподібних. Вони є переносниками багатьох серйозних захворювань, які навіть після лікування можуть залишати сліди. Погодьтеся, що від бореліозу, енцефаліту, геморагічної лихоманки не так просто вилікуватися.

 

Якщо після відвідин лісового царства, ви відчуєте раптову слабкість, нудоту, діарею, біль у м’язах або неприємний свербіж, печіння на руках чи ногах не даватимуть спокою, не варто це ігнорувати. Найперше, що потрібно зробити – обстеження, так би мовити, визначити територію зараження. А далі, все залежить від ситуації. Якщо на тілі Ви таки знайшли ознаки присутності кліщів – не панікуйте. Або зверніться до лікаря, або видаліть кліща самостійно, але лише чистими руками, звертаючи увагу на те, щоб у рані не залишились частинки павукоподібного. Після цього, рану потрібно змастити йодом або спиртом.

 

 

Але, щоб нічого подібного з Вами не сталося, до лісу потрібно вдягати штани та кофти чи сорочки з довгими рукавами, голову прикривати панамкою чи кашкетом. Місце локації відпочинку розміщуйте на відкритих галявинах подалі від сухих гілок та високих трав. І не забудьте перевірити одяг, прийшовши додому, адже одразу кліщі можуть і не присмоктуватися до шкіри. А ще, можете використовувати спеціальні захисні креми чи спреї, але найкращим захистом є пам’ятати про те, що ці маленькі павукоподібні полюбляють високі трави, листяні ліси, кущі та шум автомобілів їх не відлякує, тому любителям автомандрівок зупинятися біля високих заростів не варто.

 

 

 

Леся Ю.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.