Безсоння та недосипання можуть спричинити весняні захворювання

Прихід весни завжди сиволізує пробудження та початок чогось нового. Вже в лютому, ми мріяли про подорожі, прогулянки та тихі вечори на свіжому повітрі із горнятком гарячого чаю. І ось нарешті настала така довгоочікувана пора, а часу на те, щоб відпочити не те що не з’явилося, його навіть на основні справи не вистачає. Аби все встигати виконувати вчасно, найчастіше, доводиться жертвувати дорогоцінними годинами сну. Кілька таких днів на тиждень, на думку багатьох роботяг, зможуть не лише впоратися із “завалами”, а й принесуть зайву копійку до сімейного бюджету. Але чи варто потім відлежуватися та знову витрачати сон на встигання?

 

Людський організм побудований так, що після певного періоду роботи, йому потрібен спокій для відновлення. Останнє, зокрема, найкраще відбувається під час сну. Хтось спить більше, а комусь цілком достатньо 6 годин, щоб знову відчувати себе в формі. Зважати також потрібно на власні біоритми, адже зміна ритмів функціонування організму теж погано впливає на працездатність. Але, найчастіше, результатом таких нічних допрацювань є зниження імунітету, який тягне за собою відчуття постійної втоми, дратівливість, втрату пам’яті, частий головний біль, збільшення вірогідності серцевого нападу. Якщо Вам пощастило і Ви не піддалися на імпульси непевного березневого сонця, то й застуди не буде. Але ж буває й таке, що достатньо лише одного несподіваного протягу – і Ви у полоні ліжка.

 

Тим, хто постійно недосипає та відчуває загальну втому, найперше потрібно не брати роботу додому і визначитися із конкретним часом закінчення робочого дня. А для того, щоб краще та швидше заснути, лікарі рекомендують приймати заспокійливі засоби. Якщо варіант із ліками не для Вас, тоді за 1-2 години до сну потрібно випити молока із медом або води з медом. Медики радять перед сном погуляти на свіжому повітрі. Тетяна Кияниченко у газеті “Здорв’я і довголіття”, радить на вечерю вживати макарони. Вони відрегулюють сон і поліпшать настрій. У матіралі автор пише про те, що “макарони сприяють здоровому й міцному сну завдяки триптофану – амінокислоті, яка відповідає саме за здоровий сон, що відновлює сили та поліпшує настрій. В організмі вона перетворються на гормон серотонін, тож якщо Ви любите макарони, депресія Вам не загрожує”. Тетяна також наголошує на тому, що обирати потрібно макарони із твердих сортів пшениці, адже вуглеводи, які містяться у цих виробах, витрачаються поступово, повністю забезпечуючи організм людини енергією.

 

З точки зору традиційної китайської медицини, постукування – ідеальний метод який лікує безсоння та недосипання, пише “Здоров’я і довголіття”. Адже воно “допомагає налагодити рівновагу між внутрішніми органами, зняти зайве збудження й пригнічесність”. Постукування нескладне, його легко виконувати. Зазвичай, радять обстукують ноги, поперек, передпліччя, шию та плечі. Подаємо приклад обстукування ніг: “сядьте і випростайте ноги; постукайте обома руками по внутрішній  та зовнішній поверхнях ніг; послідовно обстукуйте бічні поверхні обох ніг”. Такі неспкладні вправи допоможуть налагодити ритм серця та рослабити організм.

 

 

Загалом, кожен обирає той метод, який найбільше підходить та подобається. Найголовніше у цьому випадку, щоб результат виправдовував засоби і щоб Ви засинали легко, а прокидалися сповнені сил.

 

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.