Чим живиться мозок людей, що п’ють.

Незвичайне відкриття в області біохімії алкогольної залежності було зроблено дослідниками з Медичної школи Єльського університету (США) під керівництвом Грема Мейсона.

Відомо, що при попаданні алкоголю в організм, він інфільтрується в печінку. Печінка руйнує алкоголь, утворюючи речовини — побічні продукти реакції. Однією з таких речовин виявився ацетат, або інакше, оцтова кислота. Через кров ацетат транспортується по всьому організму, потрапляючи і в мозок.

У результаті дослідження було зроблено незвичайний висновок: мозок, який живе тільки на глюкозі, може використовувати й ацетат в якості джерела енергії у разі, якщо в крові накопичується достатньо цієї речовини.

На сьогодні рейтинг найбільш небезпечних алкогольних напоїв очолюють коктейлі в банках, вони знижують апетит і шкодять печінці, на другому місці — звичайні коктейлі: також шкодять печінці, призводять до сильного похмілля. Далі йде пиво — викликає пивний алкоголізм. На четвертому місці шампанське. Небезпека цього газованого напою полягає в тому, що він майже моментально всмоктується в кров. І замикає рейтинг найбільш небезпечних алкогольних напоїв лікер — негативно впливає на підшлункову залозу.

В експерименті взяли участь 14 добровольців: 7 — «любителів випити», і 7 тих, хто мало п’є (для цієї категорії людей щотижнева доза алкоголю не перевищувала 36 мл). Добровольцям обох груп вводили розчин з міченим ацетатом, після чого протягом двох годин вчені за допомогою МРТ-сканера спостерігали що відбувається з його молекулами. МРТ-сканер пропускав через мозок хвилі, які змінювалися залежно від оточення, в якому знаходився мічений атом: був він у складі залишку оцтової кислоти чи ні.

У результаті з’ясувалося, що сіра речовина людей, «любителів випити», поглинає ацетат і розщеплює його в 2 рази інтенсивніше, ніж мозок тих, хто п’є мало. На думку вчених, здатність мозку до вилучення енергії з ацетату є однією з причин того, чому залежним від алкоголю людям так складно кинути пити. Мозок таких людей, «привчений» до додаткового джерела енергії, потрапляє від цього в залежність, вимагаючи нових «доз».

Очікується, що впливаючи на виробництво ацетату (або його замінників) можна позбавити людину від алкогольної залежності.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Clinical Investigation

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.