А якого Івана 7 липня святкуєте Ви?

Можливо, Ви починаєте святкування ще ввечері 6 липня? Якщо так, то головними атрибутами обрядових елементів є вінок, багаття і, звичайно ж, міфічна квітка папороті, яка, за легендою, розквітає саме у цю ніч.

 

 

Проте не варто забувати й про християнську сторону, адже саме 7 липня церква святкує Різдво Івана Хрестителя, який як “янгол, і апостол, і мученик, і пророк, і свічар, і друг Христів, і пророків печатка, і заступник старої та нової благодаті, і серед народжених пречесніший, і світлого Слова глас”. Саме цей мученик пророкував прихід Христа, а потім охрестив Ісуса у водах річки Йордан. Своїм прикладом покаяння він показував людям дорогу до неба, кажучи: “Слідом за мною іде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я вас хрестив водою, а Він хреститиме Святим Духом”.

 

 

 

 

 

 

Що ж до походження Купала, то тут все пов’язано ще з дохристиянськими слов’янськими традиціями відзначання свята сонця, плодів та врожаю. Саме цей день вважали днем літнього сонцестояння. Із плином століть, свято трохи трансформувалося та переросло у ще одну причину повесилитися та відпочити. Проте обов’язковість води та вогню залишилися. В одних джерелах читаємо, що купатися у цю ніч не можна, бо оживає всяка нечисть, яка губить людей, в інших же – знаходимо інформацію про цілющість води, адже вона заряджається енергією сонця, що “викупалося” та очистилося.

 

 

 

 

 

Багато дівчат у цю ніч ворожать. Можливо, сприймаючи це як гру, але спускають на воду вінки і чекають до якого берега попливе, стрибають разом з хлопцями через багаття, зустрічають сонце і шукають у лісі квітку папороті. Адже, за легендою, хто її знайде, може загадати найпотаємніше бажання і воно обов’язково здійсниться.

 

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.