А Ви святкуватимете Геловін?

Останніх років десять Україну поглинула ідея святкування Геловіна. Дітлахи в школах і навіть садочках просять батьків придбати для них костюми та маски різноманітних страховиськ, працівники фірм та офісів влаштовують містичні вечірки, зірки з блакитних екранів з’являються із розмальовано-спотвореними обличчями. Але чи задумуються вони про наслідки від таких переодягань, чи знають про походження та значення цього дня для інших культур. І чи не забувають про те, що в українській культурі немає звички переодягання у страхітливі костюми, натомість є традиція цілою сім’єю приходити на кладовища та згадувати рідних.

 

 

 

 

Похід на кладовище першого листопада – не єдиний день в році, коли ми згадуємо про померлих. Так, Великдень чи Різдво теж несуть у собі частинку цього духовного навантаження. А от початок останнього місяця осені, як у Католицькій Церкві Римського обряду, так і у Східній Церкві, відзначений згадуванням про Всіх Святих, а також про всіх померлих. Саме у цей час прийнято приїздити на кладовища, наводити лад біля могил та світити свічки.

 

 

 

А от у Геловіна трохи інше смислове навантаження. Мова йде про старовинне кельтське свято, яке означало закінчення літа у північних народів язичницького періоду. За їхніми віруваннями, ніч з 31 жовтня на 1 листопада була саме тим часом, коли на землю поверталися мертві душі та всяка нечисть, щоб завершити всі свої справи, могли набувати будь-якого вигляду. Для того, аби захистити людей від впливу всього злого, тодішні жерці влаштовували церемонії поклоніння та жертвопринесення.

 

У своєму зверненні єпископ Бучацький Димитрій Григорак закликає не святкувати не “наші” свята та берегтися від того, що може принести шкоду. “В одному з популярних фільмів головний герой каже слова: «Найважливішим досягненням диявола у сучасному світі є те, що він переконав людей, що його не існує». Ми з посмішкою слухаємо історії про нечисту силу і вважаємо це просто казками. Але диявол існує і старається перетягнути людство на свій бік,” – читаємо у зверненні. І як би це не виглядало дико чи страшно, але, переглядаючи фільми із всякою нечистю, або, читаючи книжки, ми дозволяємо всякому злу проникати у власні думки. Недарма маленькі діти, після того, як побачать негативного героя чи страшного дядька, починають бачити уві сні жахіття.

 

 

 

Більше того, коли ми прикрашаємо домівки всілякими лякливими елементами, а також одягаємося у зловісні костюми, хабі не притягуємо до себе погану енергію? Потім скаржимося на те, що не щастить або говоримо, наче спіткала смуга невдач. А тепер уявіть картину: Ви таки дали згоду на те, що прийдете на одну із таких вечірок, підібрали костюм (відьми чи якогось страховиська), приходите і у Вас починають запитувати про образ. Ви з впевненістю та гордістю відповідаєте, мовляв, я – відьма, і у цей момент відбувається ефект самонавіювання, починаєте вірити у те, що говорите. Звичайно, ми не будемо стверджувати, заперечувати чи забороняти, бо ж вибір завжди за Вами, але переконані в тому, що українське також потрібно зберегти, не зважаючи на заморські геловінські віяння.

 

Леся Ю.

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.