І не забудьте про колядку!

Дочекавшись Різдва, ми найперше очікуємо на якесь диво. Цьогоріч, щоправда, відсутність снігу трохи погіршило сприйннятття та загальних настрій цього свята. Але з погодою ми не можемо нічого вдіяти, а от над святковим настроєм інколи варто попрацювати.

 

 

Звичайно ж, закінчення посту є чудовим способом підняття настрою та збирання родичів, але не може обітися Різдво без колядок. Те неймовірне відчуття, коли переспіви різдвяних пісень линуть на вулиці, прикликаючи все більше і більше людей, ні з чим не порівняти. Коли батько впевненим басом виспівує “Бог ся рождає”, а мати дзвінким голосочком підспівує.

 

 

 

Але у наш час мало людей вже пам’ятають слова хоча б двох-трьох колядок. В основному, співають “Нова радість стала…”, а то й зовсім не співають. Чого не скажеш про старше покоління людей. Вони пам’ятають не тільки мелодії, а ще й слова вже давно втрачених різдвяних пісень. До прикладу, моя бабуся на свята співала одну з версій колядки “Темненькая нічка тьмою світ закрила”, а там куплетів – море…

 

 

Не забуваймо й про те, що за весь період колядування, а це з 6 січня по 15 лютого, можна ще й щедрувати. Але щедрівки виконують вже після другого Святвечора, напередодні Водохреща. Тут Вам і “Добрий вечір тобі, пане господарю”, і “Щедрик”, і “Ой сивая та і зозуленька”, і ще багато інших.

 

 

 

Але найважливіше – те що сховане за традицією колядування – об’єднання людей, перевдягання (перевтілення), зняття всихо-емоційного напруження та, беззаперечно, сімейний відпочинок.

 

 

І навіть якщо Ви пам’ятаєте колядки, не соромтеся, співайте. Нехай у наш час це й виглядадє трохи незвично, але не потрібно занедбувати чи приховувати народні традиції. До того ж, в Інтернеті є все: і текст, і музика чи навіть відео колядок. Христос народився!

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.