Павло Волощук: “Сьогодні я вперше у Бучачі”

9 березня центр м. Бучач заполонили чарівні мелодії скрипки. На площі (біля “Копійочки”) віртуозно вигравав скрипаль із Кам’янця-Подільського.

Під час короткої перерви між композиціями, нам вдалося поспілкуватися із музикантом Павлом Волощуком. Він родом із Козови, але упродовж довгого часу жив у Тернополі, потім в Івано-Франківську, а тепер – у Кам’янці-Подільському. На запитання про мету такої музичної акції, скрипаль відповів: “Це мій стиль роботи. Не всі люди мають змогу ходити на концерти відомих скрипалів, а я хочу донести скрипкову музику, щоб діти полюбили скрипку”. Окрім скрипки, його улюбленими музичними інструментами є кларнет і флейта.

 

Павло також зазначив, що навіть попри велику кількість поезій про цей музичний інструмент, мало хто його любить. Щоб донести до людей скрипкову музику, виконавець багато подорожує по Україні та за кордоном, особливо влітку. “Хочу привити любов до скрипки в маленьких дітей, щоб вони вчилися гарно у музичній школі, йшли далі освіту здобувати і грали краще, ніж я. Моє завдання – проявити любов до скрипки”.

 

Говорячи про музичну освіту, вдалося з’ясувати, що Павло закінчив музичну школу та музичне училище. Згадуючи роки свого навчання, він розповів про нашого земляка – Народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Ігоря Пилатюка. “Я був дуже непослушним учнем (посміхається), непослушним. Але я мав велику честь вчитися в Ігоря Михайловича, який є з Бучача. В нього було  ще два брати, один, щоправда, трагічно загинув, мені про нього розказували…” Під час розмови Павло наголосив, що коли він був у Прибалтиці, навіть там запитували про Василя Михайловича (брата Ігоря). “Ваш Бучацький край – талановитий“, – підсумував скрипаль.

 

Філософією музиканта є жити сьогоднішнім днем, дякувати Творцеві за кожен прожитий, за те, що здоровий, що заробив на хліб…

 

Упродовж нашої розмови, люди, які до цього слухали скрипкову музику, чекали від виконавця наступної композиції. Багато перехожих просто йшли повз наче тут нічого не відбувається. Але були й ті, хто зупинявся, кидав гроші, фільмував на камеру мобільного телефона.

Дякуємо за чудову музику і бажаємо натхнення, сонячних днів, багато слухачів.

В рубриці “відео новини”  можете переглянути  короткий відеорепортаж. 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.