Наші слова теж залишають діри…

Спілкування між людьми, особливо близькими, не завжди відбувається спокійно та злагоджено. Трапляється й таке, що, прагнути довести свою думку, ми ображаємо та ранимо найрідніших людей. Потім просимо вибачення і все наче забувається, але…

 

Першого лютневого дня Бруно Ферреро пропонує нам історію, у якій йдеться про те, що всі ми слабкі і нас дуже легко ранити. Це автор показує на прикладі дуже сварливого хлопчиська, який робив багато шкоди.

 

 

Одного дня батько вручив йому мішечок із гвіздками і відвів до частоколу (огорожі із вертикально забитих або закопаних дерев’яних жердин або стовпів). Син дуже здивувався, коли почув, що за кожну сварку у палісад потрібно забивати по одному цвяху. Так, у перший же день хлопець залишив в огорожі аж 36 гвіздків. Але час минав і він зрозумів, що легше контролювати свій гнів, ніж щоразу забивати цвяхи. Через кілька тижнів хлопець сказав батькові, що упродовж всього дня ні з ким не посварився. На що почув: “А тепер кожного дня, коли ти ні з ким не сваришся, витягуй із частоколу по одному гвіздку”. Знову минув якийсь час і хлопець прийшов до батька із новиною про те, що в огорожі не залишилось жодного цвяха. Після цього вони разом вирушили до палісаду. Батько звернув увагу на місця, де раніше були гвіздки, адже там повно дір: “Дерево вже ніколи не буде таким, як колись. А коли ти розгніваний і говориш з тим, кого любиш, то теж завдаєш ран, схожих на оці діри. І скільки б ти потім не перепрошував, рани все одно залишаються”. 

 

 

 

 

Неправда, – скажете Ви. – Час лікує все“. – Так, лікує, але варто ситуації знову загостритися, перерости у суперечку, чи сварку і повертається те, що ми вже майже забули. Пам’ятаймо, що ми є слабкими і тому до всіх потрібно ставитися з особливою обережність. І просити в Бога стриманості, щоб нікого не образити та вміння прощати, щоб гоїлися наші рани.

 

 

Олеся Б.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.