Випадково коханими не стають…Цитати Еріха Фромма

Нещодавно натрапила на цитати відомого німецького філософа Еріха Фромма. Декотрі з них було важко осмислити одразу. Інколи вони здавалися настільки правдивими, що складалося враження, наче цей чоловік живе зараз, а не у ХХ столітті. Це саме той випадок, коли в одному реченні криється вся суть, коли читаєш і розумієш, що не лише ти відчуваєш подібне.

 

 

Він багато говорив про відчуття щастя, задля якого людині потрібно направду багато працювати, про життя, де немає іншого сенсу, окрім того, який людина надає, розкриваючи свої сили, живучи плідно, про власне “я” і навіть про любов. Частину цих безцінних цитат знаходжу на сайті blyskavka.top.  Як філософ і психолог водночас, Еріх Фромм висловлює багато думок про свободу особистості, про вибір, який ми не можемо зробити за когось, але можемо розкрити перед тією людиною правду з любов’ю, без сентиментів, ілюзій. Радість і смуток, у розумінні філософа, є неминучими переживаннями чутливого, повного життя людини, і наша тонка натура не в силах утриматися від глибокого смутку з приводу невідворотних трагедій життя.

 

“Ми є те, що про себе казали самі і те, що про нас нам вселили інші”.

 

Якщо людина здатна повноцінно любити, – пише Еріх Фромм, – то вона любить і себе; якщо вона здатна любити тільки інших, то не може любити взагалі.

 

“Випадково коханими не стають.

Твоя власна здатність любити викликає любов так само, як і зацікавленість робить людину цікавою…”

 

Цікаво, що за Фроммом, пошук власного “я”, повинен відбуватися постійно. Навіть у коханй людині себе потрібно знаходити, а не втрачати. Отож, любімо, знаходьмо та розвиваймо себе і не забуваймо, що природнім станом людини є радість, а не сум чи нудьга.

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.