А Ви знали, що монастир отців Василіян є зразком віленського бароко?

 

 

 

Про красу і таємниці Бучацького монастиря отців Василіян читаємо на сайті “Терноград”. Цінним не лише для туристів, а й для містян є те, що автор матеріалу Христина Слота, стисло та коротко викладає основні моменти будівництва та функціонування монастиря. До речі, чи знали Ви, що його зведено на місці розібраного костелу? А будівництво розпочалося мало не через 40 років після заснування. Архітектором проекту став відомий на той час митець Ян Готфрід Гофман – яскравий представник віленського бароко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саме з цього матеріалу ми дізнаємося про те, що ще в середині XVIII століття при ще не добудованому монастирі діяла гімназія. А після закриття Унівського монастиря, одного з найдавніших монастирських комплексів України, до Бучача приїжджають багато ченців. І впродовж XVIII – першої половини XIX століття Бучацький монастир стає центром зосередження василіянських іконописців. Пише автор і про стан монастиря у важкі радянські часи, які перетворили храм у склад. До речі, на стінах, подекуди, і досі можна помітити сліди від машинних мастил.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні ж, це монастир, колегіум і храм. Тут щоденно відправляють богослужіння, діють різноманітні гуртки для молоді, процвітає колегіум, куди приїжджають вчитися хлопці з усієї України,  тут молодята стають до шлюбу, потім хрестять дітей і ведуть їх до Першого Причастя… Життя набуває звичних та циклічних рис і лише споруда залишається свідком нескінченного плину часу над Стрипою…

 

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.