Бучацька ратуша входить у п’ятірку “старожилів” України

       А чи знали Ви, що Бучацька ратуша старша за знамениту Львівську більше, ніж на півстоліття?

 

Так, так, Вам не примарилось, це правда. Адже Львівська збудована у період з 1827 по 1835 роки, а Бучацька – у проміжку між 1745 та 1755. За версією сайту “Реально. те. юа”, п’ятірку найстріших ратуш України очолює споруда у Кам’янець-Подільську. До речі, однією з експозицій є “Суд у середньовічному Кам’янці”. Друге місце посідає ратуша у Добромишлі, яка схожа на замок. Трійку лідерів закриває ратуша у Самборі. Годинник для будівлі придбали у Празі за 1 200 злотих і він служить до сьогодні.

 

І нарешті Бучацька ратуша. Яку у середині XVIIІ століття спільними зусиллями збудували Бернард Меритин та Іоанн Пінзель на запрошення та гроші Миколи Потоцького. Близько півтора століття ратуша існувала без годинника, але у 2002 році тут встановили чотири циферблати годинника.

 

 

Зараз вона перебуває у стані реставрації. Ззовні вже відновлено три стіни. Залишився найбільший шматок – фасад з гербовим знаком. А от у внутрішньому відновленні ще не початий край роботи. Місцеві мешканці, направду, вважають її спражньою перлиною міста. Безсумнівно, відновлення такої окраси сприятиме створенню позитивного іміджу Бучача та привабленню туристів. Цікавим навіть було би втілити задум щодо створення оглядового майданчика на ратуші. Ці неймовірні гвинтові сходи, відчуття перебування в одній з найголовніших будівель міста.

 

 

 

 

Леся Ю.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.