Бучач – місто, яке пахне історією

Саме таку назву має одна з мандрівок спецпроекту “Фактів” “Куди поїхати в Україні: топ-25 маловідомих місць”. 

 

 

Про Бучач написав відомий тревел-блогер Орест Зуб, який об’їздив майже півсвіту – більше 69 країн. Мандрвіник пише, що

 

“Бучач не гірший за Чортків. Тут є все, що зазвичай можна побачити у провінційний містечках Австрії чи Франції”.

 

Підтвердженням та яскравим прикладом цього є збільшення потоку туристів саме на Бучаччину. Мало не щодня у будь-яку погоду сюди приїжджають краяни, поляки, євреї, щоб просто відпочити душею. Найбільше їхню увагу привертає ратуша “мабуть, найгарніша в Україні, – як пише Орест Зуб, – замок, кілька церков і затишна історична центральна частина”. 

 

А тепер давайте спробуємо уявити, що історична частина міста стала історико-архітектурним заповідником. Тут відновлено всі ідентичні фасади будинків, стилізовано бруківку, відокремлено пішохідну зону, всюди чистота, акуратність та порядок. Здається, час тут зупинився. Але ні, місцеві мешканці роблять місто живим та сучасним, розмовляючи українською мовою, поспішаючи на роботу, а діти є свідченням розвитку та майбутнього існування саме цього населеного пункту. Ми пам’ятаємо і про Всеволода Нестайка, і про Аґнона, і про Пінзеля, й Осипа Назарука, і Мар’яна Крушельницького. А ще, щовечора замок стає центром інтелектуального відпочинку молоді. Тут щодня збираються люди, які працюють над перспективою відновлення та збереження власного міста. Сюди хочеться пройти на світанку, щоб зустріти сонце та ввечері, щоб побачити місяць. І лише шумлива Стрипа нагадуватиме про незмінний плин часу. Шануймо своє місто…

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.